Praktické cvičenia z chémie

Autor: Ulrika Schwabik | 26.4.2013 o 21:49 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  86x

Každému veľmi dobre nie je známe, že aj človek je teoreticky kameňom, stromom, či ondatrou. Treba si uvedomiť, že vesmír je vybudovaný z protónov, neutrónov a elektrónov spojených interakciami a pozostáva zo štyroch hlavných zložiek: vodíka, kyslíka, uhlíka a dusíka. Komunita, vyčleňujúca sa na vrchol hierarchie prírody a potravinového reťazca na tom tiež nie je inak. Sme bezpodmienečne determinovaní chemickými a fyzikálnymi zákonitosťami. Cieľom tejto práce je  zistiť, ktoré prvky hormonálnej regulácie sa podieľajú na emocionálnych prejavoch človeka a aké chemické reakcie spôsobujú.

V prípade, že sa objekt A dostane do kontaktu s objektom B, za predpokladu rozdielnosti pohlaví, môže dôjsť k produkcii feromónov. Tá sa spustí na základe odchýlok imunitných systémov oboch objektov. Výsledkom je vzájomný prejav priaznivej reakcie. Zvyčajne má sexuálny podtón.

Objekt A, rovnako ako objekt B sa potešia zvýšenej hladine endorfínov, ktoré si môžeme spájať s účinkami ópia, či morfia. Tento stav obyčajne býva povznášajúci a objekty ho zvyknú využívať na kompenzáciu bolesti, strachu alebo smútku. Niekde tam sa to skončí. Vtedy prichádza na rad dopamín. Pri objekte A dochádza k zvýšeniu tepu a krvného tlaku, k zlepšeniu nálady a svoju pozornosť upriamuje výhradne jediným smerom - k objektu B. Zároveň si však uvedomuje absenciu spätnej väzby, preto sa o príjemné pocity v jeho prítomnosti stará práve spomínaný dopamín.

Človek je však tvor silne sugestívny, chvíľami až paranoidný a dokáže v takýchto prípadoch vytvárať tzv. ilúzie (pojem maximálne abstraktný). Je schopný presvedčiť receptory, aby namiesto dopamínu vnímali fenyletylamín a pre dosiahnutie čo najintenzívnejšieho účinku je ochotný kvôli tomu prebdieť noc a skonzumovať neprimerané množstvo čokolády. Vyvolaný stav sa dá prirovnať k účinkom amfetamínov.

Objekt A teda začne podliehať silným emóciám, ktoré si však vynucujú istú reguláciu, a tak dochádza k často nepochopiteľným reakciám (pr. neprítomný pohľad, neprimerané a stuhnuté natiahnutie labiálnej časti tváre, zvýšená frekvencia dvíhania závaží v uzavretých priestranstvách, spájanie nezmyselných slov do štruktúrovaných celkov a pod.). Toto všetko má na svedomí NGF (rastový faktor nervu).

Aktivita silných sugescií však v tomto bode nekončí. Veľmi nebezpečným sa v tomto prípade stáva oxytocín, ktorý zvyšuje túžbu po láske, ale iba nasledovným spôsobom: U ženy sa uvoľňuje už po stimulácii prsníkov, maternice a vagíny u muža počas orgazmu. Vzhľadom na to, že reálne k vymenovaným príkladom nedôjde, uskutočňujú sa tieto aktivity buď v rôznych hladinách spánkového cyklu alebo v paralelných svetoch (v ktorých mohol priebeh vyústiť do iných záverov).

Objekt A začína byť zmätený vo chvíľach zvýšenej absencie kontaktu s objektom B a stáva sa žiarlivým voči všetkým živým i neživým predmetom obklopujúcim objekt B. Za tieto prejavy je zodpovedný serotonín. Poslednou zložkou konvenciám nezodpovedajúceho správania je adrenalín, ktorý prinúti objekt A vtrhnúť do priestorov, v ktorých sa vyskytuje objekt B a naplno využiť rozsah hlasiviek nasledovnými slovami: ĽÚBIM ŤA! TIEŽ MA ĽÚÚÚÚÚÚÚB!!! (samozrejme s melodickým vyznením)

K vytúženému záveru u mnohých jedincov nedochádza. Ak sa pýtate prečo alebo ako dosiahnuť opačný záver, treba sa obrátiť na objekt C, ktorý je prítomný po pravici objektu B vo chvíli, keď do priestorov vtrhne objekt A.

 

Poznámka: Prečo nemôžem byť objekt C?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?